شرکت صنعتی آما

شرح پروژه

شرکت صنعتی آما اولین تولید کننده محصولات جوشکاری, سنگ های سایش و سنگ های برش در ایران می باشد.

شرکت مذکور به دلیل آلودگی هایی که داشت به حاشیه شهر انتقال یافت ، و کل محوطه کارخانه به همراه تمامی سوله هایش چندین سال بدون فعالیت مانده بود.

هم اکنون شرکت صنعتی آما کل سایت کارخانه خود را به شرکت هم آوا اجاره داده ، شرکت هم آوا قصد دارد فضای کاری مناسبی برای کارکنان خود ایجاد کند که نیازمند آن می باشد که کل محوطه سایت بازسازی شود.

شرکت سازه های پارچه ای دیبا مسئولیت بازسازی کل سایت و مقاوم سازی تمامی سازه های کارخانه را برعهده دارد ، و برای شروع طراحی های اولیه می بایست توپوگرافی کل سایت و تمامی عوارض داخل و خارج سایت و ماشین آلات موجود در سوله ها به همراه نیم طبقه ها و زیرزمین ها برداشت و در محیط AutoCad  به صورت سه بعدی ترسیم شود.

جزئیات کارخانه فوق به قدری زیاد است که روزانه حدود 1200عدد نقطه با استقرارهای زیادی برداشت می شد ، و در روز بعد برای اطمینان از برداشت تمامی نقاط و جزئیات کارخانه می بایست تمامی نقاط برداشت شده به صورت سه بعدی ترسیم شوند.

برای کارخانه فوق که عرض آن 65m و طول آن 277m می باشد نیازمند ایستگاه های دقیق نقشه برداری و پیمایش ایستگاه ها به صورت رفت و برگشت می باشد تا عوارض داخلی و خارجی سوله های سایت مانند درب ها ، پنجرها و بازشوها و … با هم منطبق باشند ، مسئله حائز اهمیت برای برداشت عوارض پروژه فوق ترتیب خواندن عوارض می باشد به نحوی که بتوان آنها را بدون هیچ گونه نقص و شک و تردیدی ترسیم کرد.

اطلاعات بیشتر

کارفرما : شرکت هم آوا

طراح و مجری : شرکت سازه های پارچه ای دیبا

مساحت : 18000 متر مربع

تاریخ : آذر و دی 1396

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *