پروژه سازه پارچه ای سفارت آلمان

پروژه سازه پارچه ای سفارت آلمان

شرح پروژه

در ابتدای پروژه می بایست وضعیت موجود پروژه به صورت سه بعدی برداشت و ترسیم شود.

برای این سازه 4 ستون در نظر گرفته شده که می بایست جانمایی (pedestal) پداستال ها به همراه سوراخ های روی پداستال برداشت شود و محل اجرای آنها در یک طبقه پایین تر که پارکینگ سفارت آلمان می باشد مشخص می شد.

همچنین برای اطمینان از تداخل زیرسازی ستون های مذکور با تیرها و تاسیسات سقف پارکینگ می بایست تمامی عوارض موجود در سقف پارکینگ سفارت برداشت و ترسیم شود که در هنگام اجرای طرح مشکلی پیش نیاید.

بعد از ساخت سازه در کارگاه فلز شرکت دیبا، عملیات نقشه برداری در کارگاه فلز انجام شد به صورتی که ایستگاه های نقشه برداری بایستی روی خود سازه علامت گذاری می شد که با جا به جایی های کوچک سازه دقت ایستگاه های نقشه برداری حفظ شود و سپس قوس لوله ی فلزی با فواصل 1 متر از هم خوانده می شد به صورتی که بتوان مقطع دایراه ای شکل قوس را ترسیم کرد و علاوه بر آنها محل اتصال فلنج ها که قوس سازه را به هم متصل می کرد برداشت می شد و محل قرار گیری دستک های سازه پیاده سازی می شد.

پس از قرارگیری سازه بر روی پداستال های نصب شده در حیاط سفارت جزئیات محل اتصال سازه مانند پلیت ها و پین ها و اتصال فلنج ها به منظور جلوگیری از هر گونه چروک شدگی یا کشیدگی بیش از حد پارچه ساخته شده برای سازه فلزی ساخته شده برداشت و ترسیم می شد.

اطلاعات بیشتر

کارفرما : سفارت آلمان

مشاور و مجری : شرکت سازه های پارچه ای دیبا

تاریخ : دی 1395

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *