Car Show Room ایران مال

شرح پروژه

نمای کامپوزیت نمایشگاه ماشین پروژه ایران مال

در ابتدای پروژه کارفرما نقشه های دو بعدی و مقاطع طولی و عرضی پروژه را به شرکت سازه های پارچه ای دیبا به منظور طراحی و ساخت و نصب نمای این پروژه تحویل دادند.

برای طراحی و تهیه نقشه سه بعدی می بایست وضعیت موجود محوطه پروژه به همراه موانع و عوارض اطراف آن نقشه برداری و به صورت ترسیم سه بعدی در غالب فایل AutoCad به طراح پروژه تحویل داده شود.

پس از اتمام طراحی های اولیه و برای اجرایی شدن پروژه می بایست جانمایی بلت های پلیت های انتظار مشخص شود و همچنین برای هم سطح بودن تمام پلیت های انتظار می بایست  کد ارتفاعی محل نصب پلیت ها برداشت شود.

هنگام نصب پلیت ها و قرارگیری آنها در محل درستشان با رواداری 5mm میلیمتر نیازمند این بود که نقطقه مشخصی از پیلت ها خوانده شود و به دستگاه نظارت پروژه (شرکت کیسون) تحویل داده شود.

در حین نصب و قرارگیری درست پلیت ها (boomrang) بومرنگ های متصل به پلیت ها نصب می شد و بعد از قرارگیری تمامی بومرنگ ها بایستی همه آنها رگلاژ شده و در محل درست خود قرار گیرند به گونه ای که بالا و پایین همه بومبرنگ ها یک صفحه مستطیل شکل کوچکی جوش داده می شد. (AX) آکس روی صفحه ی مستطیل شکل مشخص می شد و از صفحه ی بالا و پایین متصل به بومرنگ رگلاژ و نقطه ی مشخص علامت گذاری شده پیاده می شد.

هنگامی که زیر سازی صحیح بوده  و بومرنگ ها در محل درست خود قرار گرفتند سایر اتصالات آنها به راحتی نصب می شد و هنگامی که نقطه مشخصی از سایر اتصالات خوانده می شد دقیقا با نقشه طرح مطابقت داشت.

برای اجرای زیر سازی نمای طبقه R4 نمایشگاه ماشین محل قرارگیری بلت پلیت ها روی پودر بتنی و رینگ فلزی سفید رنگ مشخص می شد و لوله های فلزی متصل به پلیت ها از لحاط مسطحاتی و ارتفاعی کنترل می شد.

این پروژه هم اکنون در حال اجرا می باشد و در نهایت (clading) که مشابه کامپوزیت می باشد و دارای 2 نوار افقی که   (LED Box) نامیده می شود  بر روی اتصالات و زیر سازی نمای carshow نصب می شود.

این پروژه نیازمند دقت نقشه برداری بسیار بالایی می باشد که لازمه ی آن ایستگاه های نقشه برداری دقیق و به روز شدن آنها در فصول گرم و سرد می باشد.

اطلاعات بیشتر

کارفرما : شرکت البرزتات

مشاور : مشاوره و مهندسی مافیس

تاریخ : در حال ساخت

مساحت پروژه : 2323 مترمربع (قطر بزرگ و کوچک بیضی 80m×37m)

تعداد طبقات : 3 طبقه (R2-R3-R4)

ساخت و اجرا : شرکت سازه های پارچه ای دیبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *